Стартував проект з оцифровки всіх газет у Британській бібліотеці

Британська бібліотека спільно з онлайн-видавцем BrightSolid почали оцифровувати архів газет і викладати його в Інтернет.

Про це повідомляє телеканал NTD.

На сьогоднішній день вже є понад 4 млн сторінок двохсот різних видань. Протягом наступних десяти років бібліотека планує відсканувати і розмістити онлайн 40 млн газетних сторінок, повідомив директор архіву газет у Британській бібліотеці Ед Кінг.

У цьому архіві зберігається практично кожен номер кожної британської газети за останні 200 років. Компанія BrightSolid каже, що вже сьогодні для пошуку по онлайн-архіву доступно 12 млрд слів.

"Для пошуку будуть доступні всі слова в газеті на кожній сторінці, - додає Кінг. - Люди зможуть шукати абсолютно все, ви можете шукати ваших предків, політичні події, можете шукати за мільйонами різних слів - це буде прекрасний ресурс, скарбниця для досліджень".

Оцифровка такої значної колекції - довгий і копіткий труд. Для цього був створений спеціальний відділ. Його співробітники сканують кожну сторінку. А якщо на ній є зморшки, то розгладжують їх праскою.

Нагадаємо, що компанія ВВС виклала в інтернет весь архів своїх радіопередач з 1940-их років.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.