Книга автора "Історичної Правди" стала бестселером

Тижневик "Коментарі" назвав книгу історика Володимира В’ятровича "Історія з грифом "Секретно"" серед бестселерів листопада, а в мережі книгарень "Є" книга — у трійці перших за продажами.

У статті "Бестселери листопада" "Коментарі" пишуть про книгу історика, директора Архіву СБУ у 2008-2010 роках Володимира В’ятровича "Історія з грифом "Секретно"":

"Окремі матеріали про таємниці архівів радянських карально-репресивних органів саме в книжковому форматі набувають цілісності і моторошної переконливості. За визначенням автора збірки Володимира В’ятровича, архів — це "серцевина функціонування тоталітарного механізму".

Мережа книгарень "Є" серед топ-20 продажів розмістила книгу на 3-му місці. Нагадаємо, що нещодавно саме в книгарні "Є" відбулася презентація книги з участю і її героїв — повстання та одного з керівників Норильського повстання в ГУЛАГу Степана Семенюка, дисидентів Євгена Сверстюка та Василя Овсієнка.

Владислав Кириченко, засновник Мистецької агенції "Наш формат", розповів: "Ця книга — перша у спільному проекті "Нашого формату" та Центру досліджень визвольного руху — "Наш формат історії". Ми вже друкуємо другий наклад, і я сподіваюся, що й наступні проекти будуть так само цікавими читачам".

В’ятрович зазначав, що ця книга — своєрідна відповідь владі на спроби закрити доступ до архівів і тиск на істориків: "Сюжет книги побудований на протистоянні СРСР та українського народу. Проте це не історія війни системи і руху, а історії людей по обидва боки цієї майже столітньої боротьби".

"Історична Правда" вітає нашого постійного автора з читацьким визнанням.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.