Саакашвілі подякував Рейгану за розпад СРСР. І відкрив пам'ятник (ФОТО)

В центрі Тбілісі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Рональду Рейгану. Бронзовий президент США сидить на лавці, а біля нього залишене місце - щоб кожен охочий зміг сфотографуватися.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

На відкритті пам'ятника виступив президент Грузії Михаїл Саакашвілі, який заявив, що "Рональд Рейган 20 років тому зруйнував радянську імперію і звільнив сотні мільйонів людей, тому він заслуговує пам'ятника в центрі Тбілісі, тому що Грузія є продовжувачем ідей і прихильником ідеології, якій Рейган присвятив усе своє життя ".

За словами Саакашвілі, "для Грузії сьогодні Рейган є актуальним як ніколи, тому що на північ від нас заявили про бажання створити Євразійський союз, який вони прямо називають новим варіантом Радянського союзу".

"Сьогодні здійснюється спроба історичного реваншу проти того, що зробив Рейган. Вони відновили гімн СРСР, а ми ставимо тут пам'ятник Рональду Рейгану. Це різниця між нашими і їхніми цінностями", - заявив грузинський президент.

Пам'ятник Рейгану у Тбілісі. Фото: novinite.com

За його словами, у Грузії Росією побудовані "нові маленькі берлінські мури", і "ми ніколи не забудемо заклик Рейгана до Михайла Горбачова - Зруйнуйте ці мури!".

Саакашвілі висловив упевненість, що нові стіни теж будуть зруйновані і "ідея свободи переможе на всій території Грузії і на всьому пострадянському просторі".

Рейган на обкладинках американських ЗМІ (ФОТО)

Нагадаємо, два дні тому у Варшаві теж відкрили пам'ятник Рейгану - монумент висотою більше трьох метрів представляє Рональда Рейгана за трибуною - як нагадування про його промову перед Бранденбурзькою брамою в Берліні у 1987 року, де він закликав радянського лідера Михайла Горбачова відкрити мур між Західною і Східною Німеччиною. Саме цю промову цитував сьогодні і Михаїл Саакашвілі.

В липні 2011 року вулиця Рейгана з'явилася у Празі. 

Рональд Рейган - 40-ий президент США (1981-1989), який спровокував економічну кризу в СРСР, змусивши радянське керівництво нарощувати гонку озброєнь.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.