Анонс: презентація книги про "провал імперського проекту"

Відбудеться обговорення нової книги Олексія Гараня "Україна, Росія та провал імперського проекту" і дискусія про уроки незалежності з досвіду Грузії та України.

20 років тому розпався Радянський Союз.

8 грудня 1991 року Росія, Білорусь та Україна підписали у Біловезькій Пущі угоду про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД), до якої не приєдналася Грузія. 31 грудня 1991 р. припинив своє існування Радянський Союз.

Таким чином відкрився шлях для розвитку суверенних держав України та Грузії.

Де перебувають Україна та Грузія після двадцяти років незалежності? Які мають здобутки? У чому полягають недоліки? Якими є теперішні стосунки між Росією та Україною і Росією та Грузією?

Подібні питання охоплює книга "Україна, Росія та провал імперського проекту", нещодавно видана під керівництвом пана професора Олексія Гараня за підтримки представництва Фонду Фрідріха Науманна та фонду "Відродження".

5 грудня відбудеться презентація цієї книги і дискусія "20 років після розпаду Радянського Союзу - уроки незалежності", у якій братимуть участь:

Давид Бердзенішвілі
Політсекретар Республіканської Партії Грузії, Тбілісі

Проф. Олексій Гарань
Політолог, професор кафедри політології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», Київ

Д-р Іван Курілла
Історик, Волгоградський університет, Волгоград

Проф. Олексій Плотніков
Вчений-економіст та депутат Верховної Ради від Партії Регіонів, Київ

Час:
понеділок, 5 грудня 2011 року, з 18:30 до 20:30

Місце:
бізнес-центр "Парус", великий конференц-зал, 3. поверх,вул. Мечникова, 2, Київ (вхід із бульвару Лесі Українки, між банком та рестораном "Муракамі").

Модератор:
д-р Гайке Дьорренбехер,
керівник Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні

Робочі мови:
російська та німецька (з синхронним перекладом).

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.