Анонс: презентація книги про "провал імперського проекту"

Відбудеться обговорення нової книги Олексія Гараня "Україна, Росія та провал імперського проекту" і дискусія про уроки незалежності з досвіду Грузії та України.

20 років тому розпався Радянський Союз.

8 грудня 1991 року Росія, Білорусь та Україна підписали у Біловезькій Пущі угоду про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД), до якої не приєдналася Грузія. 31 грудня 1991 р. припинив своє існування Радянський Союз.

Таким чином відкрився шлях для розвитку суверенних держав України та Грузії.

Де перебувають Україна та Грузія після двадцяти років незалежності? Які мають здобутки? У чому полягають недоліки? Якими є теперішні стосунки між Росією та Україною і Росією та Грузією?

Подібні питання охоплює книга "Україна, Росія та провал імперського проекту", нещодавно видана під керівництвом пана професора Олексія Гараня за підтримки представництва Фонду Фрідріха Науманна та фонду "Відродження".

5 грудня відбудеться презентація цієї книги і дискусія "20 років після розпаду Радянського Союзу - уроки незалежності", у якій братимуть участь:

Давид Бердзенішвілі
Політсекретар Республіканської Партії Грузії, Тбілісі

Проф. Олексій Гарань
Політолог, професор кафедри політології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», Київ

Д-р Іван Курілла
Історик, Волгоградський університет, Волгоград

Проф. Олексій Плотніков
Вчений-економіст та депутат Верховної Ради від Партії Регіонів, Київ

Час:
понеділок, 5 грудня 2011 року, з 18:30 до 20:30

Місце:
бізнес-центр "Парус", великий конференц-зал, 3. поверх,вул. Мечникова, 2, Київ (вхід із бульвару Лесі Українки, між банком та рестораном "Муракамі").

Модератор:
д-р Гайке Дьорренбехер,
керівник Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні

Робочі мови:
російська та німецька (з синхронним перекладом).

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.