В Києві вшанують героїв Другого Зимового походу

Київська Спілка Української Молоді в Україні запрошує вшанувати героїв визвольних змагань часів УНР.

18 листопада (п'ятниця) 19-00 - зустріч з відомим військовим істориком, автором монографій про Армію Української Народної Республіки Ярославом Тинченком.

Також відбудеться перегляд фільмів "Похід у безсмертя" та "Собор на крові" присвячених визвольним змаганням та зокрема героям Базару.

Бої на Житомирщині. Спогади офіцера Армії УНР

20 листопада (неділя) 11-30 - громадська панахида за учасниками Другого Зимового Походу біля пам'ятника "Старшинам Армії УНР уродженцям м.Києва".

 Як дістатися до пам'ятника старшинам Армії УНР від метро "Оболонь"

Цими вихідними Україна вшанує героїв Другого Зимового Походу, які полягли під селом Базар Житомирської області. Буремного 1921 року півтори тисячі солдат УНР здійснили рейд територією окупованої України з надією здійняти повстання проти більшовиків.

Козак Армії УНР. Одяг і зброя (ФОТО)

359 вояків були розстріляні біля с.Базар за відмову перейти на службу до червоних.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.