В Києві згадають прем'єра і посла Віктора Черномирдіна

11 листопада 2011 в Києві пройдуть дні пам'яті Віктора Степановича Черномирдіна.

11 листопада в 11.00 в рамках заходів, присвячених пам'яті посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, у фонді Леоніда Кучми "Україна" (вул. Пилипа Орлика, 1 / 15) відбудеться презентація книги спогадів Черномирдіна "Час обрав нас".

О 16.30 в Російському центрі науки і культури в Києві (вул. Борисоглібська, 2 ст.м. Поштова пл.) Відкриється фотовиставка: "Особистість нашої епохи: Черномирдін і України".

 

Очікується, що в урочистій церемонії відкриття виставки візьмуть участь посол Росії Міхаіл Зурабов, сини Черномирдіна Андрєй і Віталій, екс-президент України Леонід Кучма, нардеп Анатолій Кінах, українські та російські політики й підприємці, діячі науки і культури.

Посол Черномирдін про руки, які тягне Росія (ВІДЕО)

Виставка буде відкрита щодня з 12 по 18 жовтня 2011. Години роботи - з 14.00 до 19.00.

11 листопада 2011 о 19.00 в Будинку офіційних прийомів (вул. Грушевського, 22) відбудеться вечір, присвячений пам'яті Віктора Черномирдіна.

Своїми спогадами про колишнього прем'єра Росії і посла поділяться екс-прем'єр міністри Україні В. Фокін і В. Пустовойтенко, народні артисти України О. Сумська, Т. Цимбал, С. Добронравова, М. Рушковський, А. Крижанівський.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.