Анонс: презентація "Вибраного" Хвильового і Слісаренка

Видавництво “Смолоскип” запрошує на презентацію “Вибраних творів” Миколи Хвильового та Олекси Слісаренка із серії “Розстріляне Відродження”.

 

Презентація відбудеться в понеділок 14 листопада о 18-30 у Київському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, метро “Університет”).

Про літературний проецес 1920-х років, творчість Миколи Хвильвого та Олекси Слісаренка розкажуть: професори Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” Віра Агеєва і Володимир Панченко та доцент Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди Ростислав Мельників.

Футурист, шестидесятник і бітник. Соратник Семенка не розкаявся після ГУЛАГу

“Вибрані твори” Миколи Хвильового упорядкував літературознавець Ростислав Мельників. До книжки ввійшли мало друковані дотепер поезії Хвильового, низка найцікавіших прозових творів, а також полеміка, що перебувала в центрі літературних дискусій 1920-х років.

Твори Олекси Слісаренка майже не видавались останнім часом, багато для кого книжка, укладена знаним фахівцем Вірою Агеєвою, відкриє цього письменника. Поезія, що еволюціонувала від символізму до футуризму, ефектні новели, прозові тексти більшої форми, літературна критика і біофграфічні матеріали — все це у “Вибраних творах” Слісаренка.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.