Анонс: презентація "Вибраного" Хвильового і Слісаренка

Видавництво “Смолоскип” запрошує на презентацію “Вибраних творів” Миколи Хвильового та Олекси Слісаренка із серії “Розстріляне Відродження”.

 

Презентація відбудеться в понеділок 14 листопада о 18-30 у Київському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, метро “Університет”).

Про літературний проецес 1920-х років, творчість Миколи Хвильвого та Олекси Слісаренка розкажуть: професори Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” Віра Агеєва і Володимир Панченко та доцент Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди Ростислав Мельників.

Футурист, шестидесятник і бітник. Соратник Семенка не розкаявся після ГУЛАГу

“Вибрані твори” Миколи Хвильового упорядкував літературознавець Ростислав Мельників. До книжки ввійшли мало друковані дотепер поезії Хвильового, низка найцікавіших прозових творів, а також полеміка, що перебувала в центрі літературних дискусій 1920-х років.

Твори Олекси Слісаренка майже не видавались останнім часом, багато для кого книжка, укладена знаним фахівцем Вірою Агеєвою, відкриє цього письменника. Поезія, що еволюціонувала від символізму до футуризму, ефектні новели, прозові тексти більшої форми, літературна критика і біофграфічні матеріали — все це у “Вибраних творах” Слісаренка.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.