За зневагу до археології забудовників оштрафовано на 2,3 млн грн

Прокуратура Подільського району Києва порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ТОВ "Тана-ЛТД", з вини яких було знищено археологічний шар грунту на земельній ділянці в історичній частині міста.

Про це повідомляє прокуратура Подільського району столиці.

Прокуратура провела перевірку на підставі звернення головного управління охорони культурної спадщини КМДА про законність проведення будівельних робіт на вул. Нижній Вал, 17.

В результаті перевірки було встановлено, що працівники ТОВ "Тана-ЛТД", порушуючи вимоги статті 37 закону "Про охорону культурної спадщини", незаконно розрили котлован площею майже 800 кв.м і глибиною 2,5-3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки.

"Таким чином, перевищивши повноваження, вони вчинили дії, які дозволяються тільки в особливих випадках, за особливим дозволом і з особливим порядком проведення. У результаті державним інтересам завдано збитків у сумі понад 2,3 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Раніше по вул. Нижній Вал, 17 стояв 2-поверховий житловий будинок з магазинами на першому поверсі середини 19 століття. На будівлі 150 років зберігався оригінальний різьблений дерев'яний декор, проте її знесли в кінці червня 2011 року для будівництва на цьому місці 5-поверхового житлового будинку.

Ділянка розташовується на території Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.