Спецпроект

УКРАЇНСЬКІ ЄВРЕЇ ВИВЧАТИМУТЬ РУМУНСЬКИЙ СЛІД У ГОЛОКОСТІ

Український єврейський комітет ініціює проведення міжнародної конференції щодо участі Румунії в злочинах Голокосту.

Про це "Історичній Правді" повідомила прес-служба УЄК.

У 2003 році міжнародна комісія на чолі з лауреатом Нобелівської премії, письменником Елі Візель, прийшла до наступних висновків: з 1940 по 1944 роки жертвами румунських посібників Гітлера стали близько 400 тисяч євреїв, більшість із яких проживала на окупованих румунськими військами територіях України та Молдови.

"Про злочини румунських фашистів відомо вкрай мало як в Україну, так і в світі, хоча масштаби їх величезні, - повідомляють організатори заходу. - Мета конференції - підняти рівень інформованості світового співтовариства про геноцид, здійснений Румунією в роки Другої світової війни, збереження пам'яті про сотні тисяч євреїв, котрі загинули від рук румунських військ".

Конференція відбудеться 9 листопада 2011 року в Києві.

Президентом Українського єврейського комітету є народний депутат Олександр Фельдман (пройшов у ВР за список БЮТ, весною 2011-го перейшов до фракції більшості).

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.