Скоро Київрада виконає прохання США щодо перейменування Танкової на Сікорського?

Комісія Київради з питань культури і туризму підтримала звернення Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв щодо перейменування вулиці Танкової у Шевченківському районі на бульвар Ігоря Сікорського - там посольству США надана земельна ділянка для розміщення дипломатичної місії.

Про це повідомила прес-служба голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Питання про перейменування вулиці вже підтримане комісією з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА, але в Київраді досі не розглядалось. Нарешті, відповідний проект рішення винесений на сесію Київради 27 жовтня 2011 року.

Нова будівля посольства США розташована на вулиці Танковій. Вулиця виникла в середині XX століття, отримавши свою назву в 1957 році. У грудні 2006 року мер Києва Леонід Черновецький і американський посол Вільям Тейлор домовилися перейменувати її на честь людини, яка б символізувала зв'язок між Україною і США.

"Приємно, що саме американці виявляють високу активність в перейменуванні цієї вулиці, - зазначив Бригинець. - Хочеться нагадати шановним заокеанським дипломатам, що в Києві досі зберігся будинок І. Сікорського, занедбаний київською владою, який потребує термінової допомоги".

Будинок, в якому народився відомий авіаконструктор, знаходиться за адресою: вул. Ярославів Вал, 15-б.

Закинутий будинок Сікорського - тут він випробовував перші вертольоти (ВІДЕО)

"Сікорський, Архипенко та інші видатні особи, які народилися і почали свою діяльність в Києві, а потім творили в Сполучених Штатах Америки, є своєрідним містком між двома країнами, - сказав Бригинець. - Безумовно, імена цих видатних українців повинні носити вулиці як в Україні, так і в США".

Видатний авіаконструктор ХХ століття Ігор Сікорський
народився 25 травня 1889 року в Києві. Навчався в Київському політехнічному інституті. В Києві збудував перший у світі вертоліт, перший у світі літак-гігант, названий на честь руського богатиря, похованого в печерах Києво-Печерської Лаври - "Ілля Муромець". Переїхавши в США, сконструював гідроплани та започаткував масове виробництво вертольотів.

Нагадаємо, що кілька днів тому комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА підтримала пропозицію перейменувати вулицю маршала Малиновського в Оболонському районі міста Києва на вулицю Олександра Архипенка.

У грудні 2010 року Бригинець заявляв, що сусідні з вулицею Малиновського вулиці угорських комуністів Мате Залки і Лайоша Гавро на Оболоні будуть перейменована на честь Романа Шухевича і Ярослава Стецька. Вулиці досі не перейменовані.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.