Скоро Київрада виконає прохання США щодо перейменування Танкової на Сікорського?

Комісія Київради з питань культури і туризму підтримала звернення Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв щодо перейменування вулиці Танкової у Шевченківському районі на бульвар Ігоря Сікорського - там посольству США надана земельна ділянка для розміщення дипломатичної місії.

Про це повідомила прес-служба голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Питання про перейменування вулиці вже підтримане комісією з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА, але в Київраді досі не розглядалось. Нарешті, відповідний проект рішення винесений на сесію Київради 27 жовтня 2011 року.

Нова будівля посольства США розташована на вулиці Танковій. Вулиця виникла в середині XX століття, отримавши свою назву в 1957 році. У грудні 2006 року мер Києва Леонід Черновецький і американський посол Вільям Тейлор домовилися перейменувати її на честь людини, яка б символізувала зв'язок між Україною і США.

"Приємно, що саме американці виявляють високу активність в перейменуванні цієї вулиці, - зазначив Бригинець. - Хочеться нагадати шановним заокеанським дипломатам, що в Києві досі зберігся будинок І. Сікорського, занедбаний київською владою, який потребує термінової допомоги".

Будинок, в якому народився відомий авіаконструктор, знаходиться за адресою: вул. Ярославів Вал, 15-б.

Закинутий будинок Сікорського - тут він випробовував перші вертольоти (ВІДЕО)

"Сікорський, Архипенко та інші видатні особи, які народилися і почали свою діяльність в Києві, а потім творили в Сполучених Штатах Америки, є своєрідним містком між двома країнами, - сказав Бригинець. - Безумовно, імена цих видатних українців повинні носити вулиці як в Україні, так і в США".

Видатний авіаконструктор ХХ століття Ігор Сікорський
народився 25 травня 1889 року в Києві. Навчався в Київському політехнічному інституті. В Києві збудував перший у світі вертоліт, перший у світі літак-гігант, названий на честь руського богатиря, похованого в печерах Києво-Печерської Лаври - "Ілля Муромець". Переїхавши в США, сконструював гідроплани та започаткував масове виробництво вертольотів.

Нагадаємо, що кілька днів тому комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА підтримала пропозицію перейменувати вулицю маршала Малиновського в Оболонському районі міста Києва на вулицю Олександра Архипенка.

У грудні 2010 року Бригинець заявляв, що сусідні з вулицею Малиновського вулиці угорських комуністів Мате Залки і Лайоша Гавро на Оболоні будуть перейменована на честь Романа Шухевича і Ярослава Стецька. Вулиці досі не перейменовані.

 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.