Індустріалізацію УРСР представили у вигляді танцю (ВІДЕО)

На телешоу "Майданс" команда із Дніпродзержинська показала хореографічний номер "Індустріалізація". Спершу Ленін крутить гігантські шестерні, складені з людей, а потім відбувається ідеологічний конфлікт...

У популярному танцювальному шоу від телеканалу "Інтер" команда з Дніпродзержинська успішно пройшла у подальший тур, звернувшись до теми історії УРСР і незалежної України у номері "Індустріалізація".

Плакати УРСР часів індустріалізації (ФОТО)

Люди в сірих робах і червоних хустинках під керівництвом Леніна шикуються у гігантські зубчасті колеса, зірку, серп і молот та маршові колони, аж доки на сцені не з'являється якийсь молодик у синьому.

 


 

Далі відбувається щось символічно-конфліктне, і в результаті пертурбацій колишні радянські трудящі скидають блузи і утворюють величезний синьо-жовтий тризуб. Така собі популярна історія Української РСР :)

Історія СРСР у вигляді старовинної комп'ютерної гри (ВІДЕО)

Номер викликав захват глядачів і прихильність журі - 39 з 40 можливих балів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.