Під Києвом відбудеться перший фестиваль часів Великого князівства Литовського

23-25 вересня 2011 р. в розважальному парку "Київська Русь" (розташований в Обухівському районі Київщини) за підтримки Київської ОДА під патронатом посольств Польщі, Росії, Литви та Білорусі в Україні відбудеться міжнародний середньовічний фестиваль "Гості Стародавнього Києва 15 ст." із лицарським турніром "За меч Послів".

Про це повідомляють організатори цього першого українсько-білорусько-литовсько-польсько-російського фестивалю.

За меч Послів змагатимуться представники 6 країн: України, Білорусі, Латвії, Литви Польщі та Росії.

Кужель і меч. Сімейна історія Анастасії Слуцької - від Гедиміна до князя Острозького

У програмі:

- кінний турнір,

- піші бойові турніри (індивідуальні й групові),

- денні та нічні баталії,

- змагання лучників,

- виступи музичних та танцювальних колективів,

- фехтувальні та музичні майстер-класи.

Під Києвом лицарі штурмували середньовічну фортецю (ФОТО)

Крім того, відбудеться реконструкція штурму середньовічної фортеці - лицарі продемонструють, як колись здобувалися укріплені фортеці, представлять тактику, яку тоді використовували, та способи оборони оточеного гарнізону.

На території парку буде створений мальовничій табір, у якому  представники клубів історичної реконструкції продемонструють життя та побут романтичного XV століття.

1240-1795: Геополітична конкуренція Литви, Польщі і Московії (ВІДЕО)

Парк стане також місцем ярмарки майстрів-умільців, заповненої виробами стародавнього ремесла.

Увечері відбудеться масова битва лицарів "Честь і слава".  Завершиться свято яскравим та незабутнім вогняним шоу "Маскарад Чарівної Дами" і феєрверком.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.