У Рівному демонтували лайтбокси з рекламним Леніним (ФОТО)

Учора, 14 вересня, у Рівному демонтували всю рекламу із зображенням Володимира Леніна.

Про це повідомляє "ОГО" .

Мова йде про лайтбокси, що були встановленні на вулицях Соборній та Чорновола у Рівному, а також банер на фасаді нічного клубу "Лагуна", котрі інформували про те, що 17 вересня (у найближчу суботу) відбудеться вечірка під назвою "Disco Partyфон 80-90", спеціальним гостем якої буде російськомовний Dj Lenin.

Фото: ogo.ua

За словами очільниці Рівненської облорганізації УНП Світлани Ніколіної, таке символічне поєднання зображення Леніна на рекламі з датою окупації західноукраїнських земель радянською армією (17 вересня 1939) є звичайним блюзнірством, котре свідчить про незнання власної історії, бездуховність та відсутність державницького мислення в організаторів вищезгаданої дискотеки.

Чеську горілку рекламуватимуть українські Сталін і Гітлер (ФОТО)

На її думку, 17 вересня логічніше було б оголосити Днем жалоби у Рівному, а також порушити кримінальну справу за фактом розстрілів українських громадян у приміщеннях колишніх в'язниць НКВС міст Рівне, Дубно та Острог.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.