В Україну приїде автор історичних детективів про Львів

14-18 вересня під час Літературного фестивалю, який традиційно відбувається в рамках Форуму видавців, Львів учетверте відвідає найвідоміший польський автор ретро-детективів Марек Краєвський.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Це - третій твір письменника, дія якого відбувається в довоєнному Львові. Попередні романи, перекладені українською - "Голова Мінотавра" та "Еринії".

Український переклад "Чисел Харона" з'явився невдовзі після видання його в Польщі - у травні цього року, де книжка відразу посіла перші місця в списках бестселерів:

"Дія роману відбувається в травні 1929 року. Комісара Едварда Попельського за порушення службової субординації звільняють з поліції. Нарешті в нього з'явився час на розв'язування математичних головоломок і... кохання. Вродлива Рената вмовляє його взятися за ризиковане розслідування, яке віщує суцільні проблеми.

Тим часом Львів знову вирує. Жорстокі злочини вражають місто. І лише одна людина здатна зрозуміти, що приховується за таємничим листом від убивці. У "Числах Харона" Попельський отримує шанс змінити власне життя - повернутися до поліції й одружитися з коханою жінкою. Але кохання сліпе, так само, як справедливість".

Крім того, львівська корпорація "Фест" та видавництво "Урбіно" 15 вересня проведуть першу екскурсію місцями подій романів Марека Краєвського у Львові - "Кримінальні таємниці Львова комісара Попельського".

"Екскурсанти матимуть можливість ознайомитися з довоєнним кримінальним Львовом, побачити на власні очі будинки, ресторани, кнайпи, де відбувалися події трьох "львівських" романів, а вбрані в стилізовані костюми 30-х років минулого століття екскурсоводи допоможуть поринути в неповторну атмосферу Львова. Перед вашими очима постануть не лише чудові краєвиди оспіваного поетами міста-саду, а й похмурі закапелки, де чаїться зло. Екскурсії проводитимуться щоденно протягом тривання Форуму видавців", - розповіли організатори заходу.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.