Спецпроект

Чеченка у віці 127 претендує на звання найстарішої на Землі (ФОТО)

Мешканка села Гойти в Чечні, після уточнення архівних даних, має 127 років і є найстарішою людиною на Землі.

Про це повідомляє twoone.ru.

Згідно з даними республіканського пенсійного фонду, на сьогоднішній день в Чечні проживає більше 200 осіб, старших за ста років. Рік народження Кесі Каруєвої з села Гойти Урус-Мартанівського району Чечні - 1884.

Кесі Каруєва

За словами її сина Салмана, в Грозний надійшла довідка з Державного архіву РФ, в якій вказано уточнений рік народження Кесі Каруєвої - 1884-й. Завірило документ МВС Чеченської Республіки.

Ця новина стала великим сюрпризом для рідних Каруєвої, адже за паспортом рік народження довгожительки - 1895. Виходить, що зараз чеченці - 127 років.

Фото: drugoi.livejournal.com

У головної довгожительки Чечні слабкий слух, зір ж - 100-відсотковий. Встає близько п'ятої ранку, протягом дня п'ять разів молиться, любить прилягти й подрімати. Їсть потроху, але часто. Обожнює жирне м'ясо, домашню сметану, топлене масло і молоко.

 З сином (ліворуч) і онуком

З червня 2011 року найстарішим мешканцем планети офіційно вважається американка Бесс Купер, яка народилася у серпні 1896 року.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.