Спецпроект

"Регіонали" не дають встановити пам'ятник жертвам комуністів - "Свобода"

Три сесії Шполянської міської ради поспіль фракція Партії регіонів перешкоджає ухваленню рішення щодо встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації партії "ВО "Свобода".

Рік тому міська рада попереднього скликання погодилася на встановлення пам'ятного знака із вимогою складення ситуативного плану.

За інформацією прес-служби, було віднайдено меценатські кошти, підготовлено всю документацію, що, разом із бажанням понад тисячі шполян, які поставили свої підписи, мало би стати звичайною процедурною та технічною основою для зведення пам'ятного знака.

"Проте міська влада нового скликання вирішила перешкодити цьому, - повідомляють "свободівці". - Вже три сесії поспіль рішення про встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті не ухвалюється через відверто негативну позицію фракції ПР щодо самого факту встановлення та вшанування пам'яти репресованих".

"Регіонали" відхилюють пропозицію, називаючи то необхідність референдуму, то потребу ще раз затвердити проект, то потребу розглянути проект у відповідних наукових установах.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.