Спецпроект

"Регіонали" не дають встановити пам'ятник жертвам комуністів - "Свобода"

Три сесії Шполянської міської ради поспіль фракція Партії регіонів перешкоджає ухваленню рішення щодо встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації партії "ВО "Свобода".

Рік тому міська рада попереднього скликання погодилася на встановлення пам'ятного знака із вимогою складення ситуативного плану.

За інформацією прес-служби, було віднайдено меценатські кошти, підготовлено всю документацію, що, разом із бажанням понад тисячі шполян, які поставили свої підписи, мало би стати звичайною процедурною та технічною основою для зведення пам'ятного знака.

"Проте міська влада нового скликання вирішила перешкодити цьому, - повідомляють "свободівці". - Вже три сесії поспіль рішення про встановлення пам'ятника жертвам політичних репресій у ХХ столітті не ухвалюється через відверто негативну позицію фракції ПР щодо самого факту встановлення та вшанування пам'яти репресованих".

"Регіонали" відхилюють пропозицію, називаючи то необхідність референдуму, то потребу ще раз затвердити проект, то потребу розглянути проект у відповідних наукових установах.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.