Спецпроект

Завтра презентують електронний архів з історії України

29 серпня, о 14.00, у приміщенні Національної історичної бібліотеки України (вул. Лаврська 5, корп. 24) відбудеться прес-конференція з нагоди презентації перших результатів проекту "Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі".

Про це "Історичній Правді" повідомили у прес-службі проекту.

Проект "Історична спадщина...", який розпочався 4 червня 2011 року й виконується в кілька етапів, має на меті збереження і популяризацію культурно-історичної документальної спадщини світового і загальнонаціонального значення, зосередженої в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Під час прес-конференції представникам ЗМІ та гостям будуть продемонстровані результати першого етапу довготривалого проекту. Зокрема:

  • електронний алфавітний каталог (імідж-каталог), який вже з 1 серпня відкритий для перегляду й щоденно поповнюється на оновленому сайті Бібліотеки;
  • електронний каталог іноземної літератури;
  • перша електронна інтерактивна книга з е-колекції стародрукованих, рідкісних та цінних книг: Древности Украины. Вып. 1 / Археол. о-во.- К.: Тип. С.В. Кульженко, 1905. - 124 с.

У прес-конференції братимуть участь: Юрій Богуцький - Перший заступник Міністра культури України; Вікторія Ліснича - заступник Міністра культури України; Ірина Шевченко - президент Української бібліотечної асоціації; Олена Крикун - президент Молодіжної громадської організації "Асоціація молодих науковців "Інтелектуальне лідерство" (ILYSA); Олег Дегтяренко - директор компанії "Електронні архіви України".

Алла Скорохватова, генеральний директор Національної історичної бібліотеки України - модератор.

КОРОТКО ПРО ПРОЕКТ

"
Історична спадщина України - світовий доступ в цифровому форматі" - реалізується від 4 червня 2011 року, за підтримки Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації та Міжнародного фонду "Відродження".

У рамках проекту буде створено електронний алфавітний каталог (імідж-каталог) видань, що зберігаються в Бібліотеці. Також планується створення електронної колекції стародрукованих, рідкісних і цінних книг серед яких видання XVI - XVII ст. іноземними мовами.

Окрім того, передбачено облаштування електронної читальної зали, навчання працівників бібліотек, створення Центру віддаленого (дистанційного) працевлаштування для молоді.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.