Спецпроект

Завтра презентують електронний архів з історії України

29 серпня, о 14.00, у приміщенні Національної історичної бібліотеки України (вул. Лаврська 5, корп. 24) відбудеться прес-конференція з нагоди презентації перших результатів проекту "Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі".

Про це "Історичній Правді" повідомили у прес-службі проекту.

Проект "Історична спадщина...", який розпочався 4 червня 2011 року й виконується в кілька етапів, має на меті збереження і популяризацію культурно-історичної документальної спадщини світового і загальнонаціонального значення, зосередженої в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Під час прес-конференції представникам ЗМІ та гостям будуть продемонстровані результати першого етапу довготривалого проекту. Зокрема:

  • електронний алфавітний каталог (імідж-каталог), який вже з 1 серпня відкритий для перегляду й щоденно поповнюється на оновленому сайті Бібліотеки;
  • електронний каталог іноземної літератури;
  • перша електронна інтерактивна книга з е-колекції стародрукованих, рідкісних та цінних книг: Древности Украины. Вып. 1 / Археол. о-во.- К.: Тип. С.В. Кульженко, 1905. - 124 с.

У прес-конференції братимуть участь: Юрій Богуцький - Перший заступник Міністра культури України; Вікторія Ліснича - заступник Міністра культури України; Ірина Шевченко - президент Української бібліотечної асоціації; Олена Крикун - президент Молодіжної громадської організації "Асоціація молодих науковців "Інтелектуальне лідерство" (ILYSA); Олег Дегтяренко - директор компанії "Електронні архіви України".

Алла Скорохватова, генеральний директор Національної історичної бібліотеки України - модератор.

КОРОТКО ПРО ПРОЕКТ

"
Історична спадщина України - світовий доступ в цифровому форматі" - реалізується від 4 червня 2011 року, за підтримки Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації та Міжнародного фонду "Відродження".

У рамках проекту буде створено електронний алфавітний каталог (імідж-каталог) видань, що зберігаються в Бібліотеці. Також планується створення електронної колекції стародрукованих, рідкісних і цінних книг серед яких видання XVI - XVII ст. іноземними мовами.

Окрім того, передбачено облаштування електронної читальної зали, навчання працівників бібліотек, створення Центру віддаленого (дистанційного) працевлаштування для молоді.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.