Спецпроект

Держархів планує добудувати нові сховища за три роки

Державна архiвна служба України має намiр до 2014 року здати новий комплекс сховищ для центральних архiвiв, а також завершити реконструкцiю наявних, заявила голова Укрдержархiву Ольга Гiнзбург.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"До 2014 року здамо точно, можливо, ранiше", - сказала Гінзбург, повiдомивши, що першу чергу нових примiщень (триповерхову будiвлю) планують здати в другому пiврiччi 2011 року.

За її словами, вартiсть будiвництва, що передбачає спорудження двох 15-поверхових будинкiв для зберiгання державних архiвiв, у 2007 роцi становила 285 млн грн. На сьогоднi загальна вартiсть становить 800 млн грн.

Фільм про мітинги 1990-го року - з архіву на Солом'янці (ВІДЕО)  

Крiм того, О.Гiнзбург закликала Фонд держмайна вирiшити проблему зi зберiганням документiв Державного архiвного фонду, оскiльки ФДМ не має для цих цiлей примiщень.

"Фонд держмайна має обов'язково вирiшити питання зберiгання архiвних документiв двома шляхами: або вiдновити фiнансування зi свого боку, або передати цi документи для зберiгання до Держархiву вищих органiв влади", - заявила голова Укрдержархiву, зазначивши, що в iншому разi можуть зникнути унiкальнi архiвнi документи.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.