Спецпроект

Bидано електронний атлас iсторiї України

У Києві сьогодні презентували електронний атлас iсторiї України.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Враховуючи те, скiльки тут реалiзовано iсторичних та довiдкових матерiалiв, враховуючи глибину обробки iсторичних карт i текстiв, я хочу сказати, що це видання виходить далеко за межi якогось середньостатистичного спецiального видання", - сказав заступник головного редактора видання Iгор Бусол пiд час презентацiї.

Вiн повiдомив, що атлас мiстить понад 100 електронних карт iз текстовими матерiалами, бiльше нiж 1300 iлюстрацiй, 12 вiдеосюжетiв, а також має iнтерактивнi функцiї.

За словами I.Бусола, атлас має п'ять тематичних роздiлiв, якi вiдображають рiзнi перiоди розвитку України. "Уся iнформацiя, представлена в iсторичних картах, є перевiреною, видiленою i точною, якiй можна довiряти", - наголосив вiн.

За його словами, якщо перевести всю iнформацiю, закладену в атлас, у паперовий формат, вона дорiвнюватиме обсягу атласу на 70 сторiнок i довiдника з iсторичними нарисами на 500 сторiнок.

Крiм того, як повiдомив генеральний директор Iнституту передових технологiй Олександр Барладiн, нинi також завершується пiдготовка атласiв "Україна та її регiони", "Україна туристична", "Адмiнiстративно-територiальний подiл України", "Космо-атлас України".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.