Спецпроект

У БОРИСПОЛІ ЗНЯЛИ ЛЕНІНА (фото, відео)

Пам'ятник вождю Жовтневої революції 1917 року в Російській імперії Володимиру Леніну, який стояв перед адміністративними будівлями в центрі Борисполя з середини минулого сторіччя, прибрали.

Про це повідомляє TVBoryspil

За інформацією блогера Олени Білозерської, демонтажні роботи виконані згідно з рішенням Бориспільської міської влади.

 Ось таким він був узимку...

Пам'ятник збираються перенести з центру міста на вулицю Радянську.

 ...а ось що залишилося від Леніна сьогодні

Нагадаємо, що 22 лютого 2011 року члени організації "Патріот України" пошкодили цього Леніна. Вони вимагали від Бориспільської міської ради демонтувати пам'ятник повністю.

Фото: bilozerska.livejournal.com

Влітку 2009 року бориспільські комуністи протестували проти чуток про наміри місцевої влади перенести пам'ятник Леніну в інше місце.


Ось так буденно демонтували вождя

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.