Спецпроект

Померла донька провідника ОУН Степана Бандери

У Торонто на 64-му році життя пішла з життя Леся Бандера - донька лідера українського націоналістичного руху.

Як повідомив "Історичній Правді" Степан Бандера, онук провідника ОУН, вчора в Торонто не стало його тітки - Лесі Бандери. 

Степан Бандера з дітьми - Андрієм та Лесею

Леся Бандера народилась у 1947 році в Німеччині, де мешкав із родиною лідер проводу Організації Українських Націоналістів (революційної).

У Степана Бандери було троє дітей - Наталка, Андрій і Леся. 

Рід Бандер продовжився - у провдника ОУН народився правнук

Батька Степана Бандери - священника Андрія Бандеру - розстріляли працівники НКВД у Києві влітку 1941 року.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.