Спецпроект

Гітлера намагалися годувати жіночими гормонами - британські історики

Британські агенти мали намір зробити Адольфа Гітлера менш агресивним, даючи йому таблетки, що містять жіночі статеві гормони.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на ТСН.

Як вважає британський історик, професор Університету Кардіффа Брайан Форд, співробітники спецслужб планували додавати естроген в їжу фюрера, щоб він став "таким же милим і слухняним, як його молодша сестра Паула".

Зі слів історика, "у англійських шпигунів був доступ до кухні Гітлера, а естроген вони вибрали тому, що він не має смаку, тобто був би непомітний під час дегустації їжі фюрера".

Такі припущення учений зробив у своїй книзі "Секретна зброя для перемоги у Другій світовій війні: Технології, Наука і Змагання на швидкість".

Форд вважає, це був цілком здійсненний план, хоча і небезпечний. 

"Отруїти Адольфа Гітлера не було можливості - помер би дегустатор", - пояснив учений і додав, що ідея зробити фюрера більш жіночним є лише однією з багатьох спроб вивести "німецьку машину" з ладу і швидше покінчити з війною.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.