Спецпроект

СУД ЗАЛИШИВ БАНДЕРУ І ШУХЕВИЧА БЕЗ ЗВАНЬ ГЕРОЯ

Вищий адмiнсуд України залишив у силі рiшення донецького суду про визнання незаконним присвоєння Роману Шухевичу звання героя України.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином, колегiя суддiв ВАСУ не задовольнила касацiйнi скарги екс-президента Вiктора Ющенка, сина Шухевича Юрiя на рiшення Донецького апеляцiйного адмiнсуду.

Вищий адмiнсуд також пiдтвердив незаконнiсть присвоєння Степану Бандерi звання Героя України.

Таким чином, він залишив без задоволення відповідні касаційні скарги Романа Орєхова, Івана Макара, Юрія Шеляженка, колишнього президента Віктора Ющенка, Ігоря Назарука, Олександра Беседкова, Василя Сухова, Володимира Кружка, Ігоря Воскобойникова.

Залишилося 253 Герої України. Хто вони?

Як відомо, у жовтнi 2007 року Вiктор Ющенко видав указ про присвоєння Шухевичу звання Героя України (посмертно).

Степан Бандера був удостоєний звання Героя України указом вiд 22 сiчня 2010 року.

2 квiтня 2010 року Донецький окружний адмiнсуд позбавив Шухевича звання Героя України, "оскiльки вiн не був громадянином незалежної України".

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.