Спецпроект

Сьогодні - 9 річниця Скнилівської трагедії

Cьогодні, 27 липня, у Львові вшановують пам'ять загиблих під час Скнилівської трагедії.

Про це повідомляє Zaxid.net.

В цей день виповнюється 9 років від страшної трагедії, що трапилась на Скнилівському летовищі під час проведення авіаційного шоу. Міський голова Львова Андрій Садовий закликав усіх вшанувати загиблих у молитві та скорботі.

"Для Львова - це жахлива трагедія, що забрала життя невинних людей. Сьогодні, 9 років після трагедії, родичі жертв повинні відчувати моральну підтримку громади міста. Ми повинні просити в Бога, аби подібні біди більше ніколи не приходили в наше місто", - закликав міський голова Львова Андрій Садовий.

Також сьогодні об 11.00 у Львові на Скнилівському летовищі біля каплиці відбудеться вшанування пам'яті загиблих у Скнилівській трагедії. Влада міста закликає усіх долучитись до молебня.

Також відбудеться поминальний молебень, який правитимуть священики різних конфесій, біля пам'ятного знака на місці падіння літака та на Голосківському кладовищі.

Нагадаємо, що 27 липня 2002 року під час авіашоу на Скнилівському летовищі зазнав катастрофи літак Су-27. В авіакатастрофі загинуло 77 осіб, з яких 28 дітей. Також постраждало близько 250 людей.

Львівська міська рада звертається до усіх львів'ян із проханням утриматись сьогодні від гучних святкувань.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.