Спецпроект

Російський і грузинський патріархи уперше зустрінуться в Києві

З нагоди Дня Хрещення Русі до Києва прибув Святійший і Блаженніший Патріарх Ілія ІІ, Католикос-Патріарх усієї Грузії, архієпископ Мцхетський і Тбіліський, Митрополит Піцундський і Сухумо-Абхазький.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на веб-портал "Православіє в Україні".

Pазом із Патріархом Ілією до Києва прибула делегація Грузинського патріархату.

Предстоятель Грузинської православної церкви відвідає Києво-Печерську Лавру, де, зокрема, очолить молебень на Соборній площі та зустрінеться із Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

26 липня Патріарх Грузинської православної церкви відкриє виставку "Іверія та Києво-Печерська Лавра - благодатні угіддя Пресвятої Богородиці", а також відвідає один із найдавніших храмів Київської Русі - Свято-Іллінський храм на Подолі.

Крім того, вперше у Києві відбудеться зустріч Патріарха Ілії ІІ та предстоятеля РПЦ Кирила, який того ж дня прибуде з візитом до України.

Нагадаємо, що 28 липня, у День пам'яті Святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, УПЦ КП влаштовує хресну ходу до річниці Хрещення Київської Русі-України.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.