Спецпроект

В Італії знайшли скелет жінки, яка жила 5 тисяч років тому

Італійські археологи виявили на півночі країни - в області Валле-д'Аоста недалеко від кордону з Францією і Швейцарією - скелет жінки, яка жила, імовірно, 5 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Лівий берег" з посиланням на агенцію Ansa.

За словами археологів, йдеться про епоху перших східних цивілізацій - в об'єднаному Єгипті запанувала Перша династія, а в Месопотамії оформилися перші міста-держави.

Знахідка, що збереглася в дуже хорошому стані, була виявлена ​​в містечку Ентре (Introd), населення якого становить трохи більше 600 чоловік, при проведенні робіт з розширення дитячого садка.

Наразі вчені не дали офіційного імені древньої жінці, проте одразу ж охрестили її "синьйорою з Ентре". Придумати для такої цінної знахідки ім'я запропонували місцевим школярам, ​​відзначає агентство.

В даний час виявлені останки направлені в лабораторію, де протягом найближчих декількох днів будуть проведені необхідні аналізи, щоб визначити точний вік "синьйори" і причину її смерті.

Проте вже зараз археологи надають знайденому скелету велике значення і відзначають, що він може бути ровесником знаменитої альпійської "крижаної людини" Отці (Oetzi), який було знайдено в Альпах на кордоні Італії та Австрії в 1991 році. Останки Отці були датовані періодом з 3365 по 3118 до нашої ери, а загинув він від стріли, що потрапила в плече.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.