Спецпроект

В Італії знайшли скелет жінки, яка жила 5 тисяч років тому

Італійські археологи виявили на півночі країни - в області Валле-д'Аоста недалеко від кордону з Францією і Швейцарією - скелет жінки, яка жила, імовірно, 5 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Лівий берег" з посиланням на агенцію Ansa.

За словами археологів, йдеться про епоху перших східних цивілізацій - в об'єднаному Єгипті запанувала Перша династія, а в Месопотамії оформилися перші міста-держави.

Знахідка, що збереглася в дуже хорошому стані, була виявлена ​​в містечку Ентре (Introd), населення якого становить трохи більше 600 чоловік, при проведенні робіт з розширення дитячого садка.

Наразі вчені не дали офіційного імені древньої жінці, проте одразу ж охрестили її "синьйорою з Ентре". Придумати для такої цінної знахідки ім'я запропонували місцевим школярам, ​​відзначає агентство.

В даний час виявлені останки направлені в лабораторію, де протягом найближчих декількох днів будуть проведені необхідні аналізи, щоб визначити точний вік "синьйори" і причину її смерті.

Проте вже зараз археологи надають знайденому скелету велике значення і відзначають, що він може бути ровесником знаменитої альпійської "крижаної людини" Отці (Oetzi), який було знайдено в Альпах на кордоні Італії та Австрії в 1991 році. Останки Отці були датовані періодом з 3365 по 3118 до нашої ери, а загинув він від стріли, що потрапила в плече.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.