Спецпроект

У Києві руйнують чергову пам'ятку

Будинок за адресою вул. Б.Хмельницького, 31/27 (вул. Ів. Франка, 27/31), який є пам'яткою архітектури та монументального мистецтва, почав швидко руйнуватися через протиправні дії забудовників.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

"Випадки, коли власник нищив будинок, щоб на його місці побудувати інший, на жаль, трапляються в Києві повсякчасно, але в даному випадку за руйнуванням пам'ятки стоїть компанія, яка володіє лише частиною споруди. Сьогодні під загрозою опинилась і пам'ятка, і всі жителі будинку", - занепокоєний Бригинець.

Інспекційна перевірка ГУ охорони пам'яток встановила, що у підвальних приміщеннях будівлі проводяться протиправні будівельно-монтажні та земляні роботи по зміні пам'ятки, що призвело до пошкодження конструкцій фундаменту та руйнуванню інших частин пам'ятки культурної спадщини.

За умовами угоди, щодо будинку не можна здійснювати жодних зовнішніх та внутрішніх змін і вести будь-які земляні роботи без спеціального письмового дозволу. Проводити реставраційні, ремонтні та інші роботи можна було б лише за відповідної науково-проектної документації, затвердженої в установленому порядку, за письмовим дозволом Головного управління охорони пам'яток. Компанія не має відповідних дозволів.

Розпорядженням КМДА від 15.07.98 № 1463 будинок включено до переліку пам'яток під охоронним № 349. Будівля знаходиться в зоні регулювання забудови I категорії.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.