Спецпроект

Пам'ятник радянським воїнам в Херсоні незабаром повернеться

Пам'ятна стела на честь подвигу радянських воїнів у Херсоні, раніше розташована на площі імені Героїв Сталінграду, перенесена в безпечне місце, щоб уникнути можливого пошкодження під час будівельних робіт у районі цієї ділянки.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Пам'ятний знак - це збірно-розбірна конструкція з гранітних блоків. Під час будівельних робіт вона могла пошкодитися, тому і було рішення тимчасово її демонтувати. Зараз пам'ятний знак перенесено у безпечне місце", - повідомила керівник прес-служби мерії Херсона Тетяна Сазонова.

За її словами, коли будівництво закінчиться, стелу повернуть на ту ж площу. "Питання про те, щоб перенести її на інше місце, навіть не розглядалося", - запевнила Сазонова.

Як повідомлялося, в Херсоні з площі імені Героїв Сталінграду прибрали пам'ятну стелу на честь подвигу радянських воїнів. Пам'ятний знак нібито заважав будівництву торгівельного центру.

Народний депутат України від КПУ Катерина Самойлик вважає цю подію актом вандалізму: "Думаю, що без згоди мера міста, "регіонала" Володимира Сальдо стела не була б знесена".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.