Спецпроект

В Індії знайшли скарб вартістю 20 млрд доларів

В Індії знайшли унікальний скарб вартістю більше 1 трильйона рупій (близько 20 мільярдів доларів).

Про це повідомляє "Главред".

Дорогоцінне каміння, золото, срібло та ювелірні прикраси були виявлені у схованці індуїстського храму Шрі Падманабхасвамі в штаті Керала на півдні країни.

Pелігійна споруда була побудована в XVI столітті. Скарби належали династії правителів царства Траванкор.

Фото: thehindu.com

Протягом довгого часу індійська влада не могла розкрити сховище через судову тяганину з місцевими аристократами, які претендували на володіння храмом.

Вітчизняні скарби дивіться в розділі "Артефакти"

Інспектори вважають, що тільки на інвентаризацію знайдених коштовностей піде близько тижня. При цьому відкриті були тільки 2 з 4 кімнат тайника.

 

 

Влада штату вже дала поліції доручення посилити охорону скарбу, оскільки новина про знайдені скарби миттєво облетіла всю країну.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.