Спецпроект

Мінкульт обіцяє не чіпати Софію, а навпаки

Міністерство культури сприятиме збереженню Національного заповідника "Софія Київська" як цілісного музейного та майнового комплексу.

Про це повідомила прес-служба Міністерства культури і туризму.

Чиновники обіцяють "дотримуватися виваженої політики в питанні взаємовідносин державного музею і релігійних конфесій".

"Жодних радикальних заходів, які б негативно впливали на архітектурно-історичні пам'ятки, допущено не буде", ішлося під час зустрічі міністра культури Михайла Кулиняка з колективом "Софії Київської", на якій міністр також повідомив, що структуру заповідника та його кадровий потенціал буде збережено.

Кулиняк запевнив, що буде вирішено проблеми завершення реставрації інженерних мереж на території Національного заповідника "Софія Київська", а для розміщення фондових колекцій виділять відреставровані площі.

Нагадаємо, що розпорядженням Кабміну від 9 червня 2011 р. цілісний майновий комплекс Національного заповідника "Софія Київська" передано у сферу управління Міністерства культури.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.