Спецпроект

Мінкульт обіцяє не чіпати Софію, а навпаки

Міністерство культури сприятиме збереженню Національного заповідника "Софія Київська" як цілісного музейного та майнового комплексу.

Про це повідомила прес-служба Міністерства культури і туризму.

Чиновники обіцяють "дотримуватися виваженої політики в питанні взаємовідносин державного музею і релігійних конфесій".

"Жодних радикальних заходів, які б негативно впливали на архітектурно-історичні пам'ятки, допущено не буде", ішлося під час зустрічі міністра культури Михайла Кулиняка з колективом "Софії Київської", на якій міністр також повідомив, що структуру заповідника та його кадровий потенціал буде збережено.

Кулиняк запевнив, що буде вирішено проблеми завершення реставрації інженерних мереж на території Національного заповідника "Софія Київська", а для розміщення фондових колекцій виділять відреставровані площі.

Нагадаємо, що розпорядженням Кабміну від 9 червня 2011 р. цілісний майновий комплекс Національного заповідника "Софія Київська" передано у сферу управління Міністерства культури.

 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.