Спецпроект

Анонс: акція проти чиновників, які дезінформують ЮНЕСКО

Завтра, 23 червня, о 10-00 відбудеться акція протесту проти дезінформації українськими чиновниками керівництва ЮНЕСКО щодо реального стану збереження історичних пам'яток у Києві.

Про це повідомляє громадянська ініціатива "Збережи Старий Київ".

За сприяння української сторони та ряду будівельних компаній у Парижі вже готують проект рішення ЮНЕСКО щодо України, який базується на відвертій брехні, авторами котрої є цілком конкретні особи в Україні, стверджують представники ЗСК.

Вони називають "сумнівні або відверто брехливі" тези, що їх повідомила ЮНЕСКО українська сторона:

- у Києві нібито діє мораторій на будівництво в центральних частинах міста;

- щодо будівлі на Кловському узвозі, 7 (котрий "затіняє" Лаврську
дзвіницю) нібито винесено резолюцію Держкультспадщини;

- будівництво в історичній частині Києва здійснюється під контролем прем'єра та міськдержадміністрації (тоді виходить, що знесення садиби Казанського , зведення будинку на Театральній та вертолітний майданчик на Парковій алеї - це їхні проекти).

Щоб спростувати цю дезінформацію, акція пройде у формі фотовиставки просто неба біля представництва ООН в Україні (адреса - Кловський узвіз, 1), де буде продемонстровано найбільш кричущі факти нищення об'єктів культурної спадщини столиці, що знаходяться під охороною
ЮНЕСКО.

Мета фотовиставки - продемонструвати ЮНЕСКО (яке є структурним підрозділом ООН), що реальний стан справ не відповідає тій інформації від українських чиновників, котрі вони надають в центральний офіс ЮНЕСКО.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.