Спецпроект

В Україні відзначать 70-річчя партизанського руху

Президент України Віктор Янукович підписав указ про святкування в 2011 році Дня партизанської слави та 70-річчя партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війни.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на радника президента Марину Ставнійчук.

Згідно з указом глави держави, Кабінет міністрів України в місячний термін повинен розробити план заходів та передбачити кошти для їх фінансування. Заходи повинні бути розроблені і у всіх регіонах.

При цьому особлива увага повинна бути приділена покращенню соціальних умов осіб, які "брали участь в боротьбі з фашистськими загарбниками в тилу ворога під час Великої вітчизняної війни".

"Красные партизаны Украины. 1941-1944". Правда про радянське підпілля

Ставнійчук нагадала, що за часів війни на території України діяло 180 таборів смерті і виявлено 250 місць масових розстрілів.

Вона також нагадала, що в рамках партизанського руху на території Україні діяло 17 великих об'єднань і 160 партизанських загонів.

Ставнійчук не уточнила, чи йдеться також про націоналістичне антифашистське підпілля.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.