Спецпроект

ЯНУКОВИЧ ПРОСИТЬ АКТИВНІШЕ ШУКАТИ ПОХОВАННЯ ЖЕРТВ ВІЙН І РЕПРЕСІЙ

Президент України Вiктор Янукович доручив вжити додаткових заходiв з пошуку, дослiдження та благоустрою мiсць поховань жертв вiйни, полiтичних репресiй та iнших трагедiй українського народу.

Текст вiдповiдного розпорядження опублiковано на офiцiйному сайтi глави держави, повідомляє "Інтерфакс".  

Кабiнету Мiнiстрiв президент доручив вжити за участю Нацiональної академiї наук України заходiв щодо активiзацiї роботи з пошуку, дослiдження та благоустрою мiсць поховань жертв вiйни, полiтичних репресiй та iнших трагедiй українського народу. До цiєї роботи запропоновано залучити громадськi органiзацiї.  

Крiм того, глава держави порушив питання про створення спецiальної комiсiї з вивчення питань, пов'язаних iз виявленням i дослiдженням мiсць поховань жертв вiйни, полiтичних репресiй та iнших трагедiй українського народу, а також створення наукового мартирологу загиблих.  

Забезпечити фiнансування пошукових робiт у необхiдних обсягах має уряд.  

Мiнiстерству внутрiшнiх справ, Мiнiстерству оборони, Мiнiстерству закордонних справ, Службi безпеки України, Державної архiвної служби, Державної пенiтенцiарної служби України доручено вжити за участю Генеральної прокуратури додаткових заходiв з виявлення документiв, що мiстять iнформацiю про мiсця таких поховань, iз розсекречення таких документiв, сприяти вiльному доступу до розсекречених архiвних документiв представникiв громадських органiзацiй, наукових установ i органiзацiй, вчених i громадян.  

МВС, Радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, мiсцевим державним адмiнiстрацiям необхiдно вжити заходiв для запобiгання актiв наруги над могилами, iншими мiсцями поховань.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.