Спецпроект

На Десятинній має бути і церква, і музей - заява Синоду УПЦ

Священний синод Української Православної Церкви вважає, що Десятинна церква має бути відроджена для молитви за Україну.

Про це йдеться в заяві, розміщеній на офіційному сайті УПЦ МП.

"Історична Правда" наводить заяву з незначними скороченнями:

"...Десятинний храм є символом християнської державності України, що веде свій початок від київських князів. Десятинний храм є духовною святинею українського народу та Української Православної Церкви, яка веде свою історію від Володимирового Хрещення. Десятинний храм та його залишки є пам'яткою історії Києва і України всесвітнього значення.

Десятинний храм має бути відродженим на знак поваги до засновника нашої державності та Хрестителя Київської Русі святого рівноапостольного князя Володимира.

...На цьому місті, згідно княжого заповіту, має постійно підноситися молитва за Україну, українську владу, українську Церкву та український народ.

Залишки фундаментів древньої Десятинної церкви мають бути збережені, музеєфіковані та доступні для вивчення та відвідин прочанами та туристами.


Відродження Десятинного храму - це спільна справа держави, науковців, археологів, музейних працівників та Церкви. Це загальнодержавна та загальноцерковна справа.

Прикладами успішної реалізації подібних проектів є відродження Успенського собору Києво-Печерської Лаври, Свято-Володимирського собору в Херсонесі, Михайлівського Золотоверхого монастиря, а також світовий досвід збереження та релігійного використання святинь в Єрусалимі (Ізраїль), в Греції (наприклад, Собор святого великомученика Димитрія Солунського в Салоніках), в Італії (наприклад, Собор апостола Петра, базиліка Сан Клементе і катакомби в Римі) та інших пам'яток духовної історії людства.

Українська Православна Церква готова до співпраці з архітекторами, археологами, музейними працівниками і є ініціатором проведення конкурсу на кращий проект відродження Десятинного храму.


Священний Синод УПЦ закликає всі зацікавленні сторони вести діалог довкола відродження Десятинного храму у цивілізований спосіб, без політизації та з урахуванням офіційної позиції Української Православної Церкви, що викладена в цій Заяві.  

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Члени Священного Синоду:
† Никодим
, митрополит Харківський і Богодухівський
† Агафангел
, митрополит Одеський та Ізмаїльський
† Іоанникій
, митрополит Луганський і Алчевський
† Онуфрій
, митрополит Чернівецький і Буковинський
† Нифонт
, митрополит Луцький і Волинський
† Антоній
, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський
† Марк
, архієпископ Хустський і Виноградівський
† Євлогій
, єпископ  Сумський і Охтирський
† Митрофан
, архієпископ Білоцерківський і Богуславський"

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР