Спецпроект

Анонс: міжнародний форум про початок війни Третього рейху з СРСР

До 70-ї річниці нападу німецького вермахту на СРСР німецький федеральний фонд "Пам'ять, Відповідальність та Майбутнє" та Інститут глобальних та європейських студій Лейпцига вперше в Україні проведуть міжнародний форум "Історичної Майстерні Європи".

Тема форуму звучить як "1941 рік: німецька нищівна війна в Україні та її учасники", повідомляють організатори заходу.

Форум відбудеться вчетверте - до цього він проходив у Лейпцигу, Вроцлаві та Вільнюсі.

Молоді науковці з усієї Європи дискутуватимуть в Києві про сучасну європейську історію, з акцентом на Другій Світовій Війні та її учасниках на території України. З особливою увагою буде розглянуто тему Голокосту, долі українських євреїв під час Голокосту та стан пам'яті в українському суспільстві про Голокост.

Під час Міжнародного Форуму відбудеться декілька публічних заходів, на які запрошують усіх зацікавлених:

21.06.2011: Лекція Франка Голчевскі "Визволення чи окупація? Німці та українці в 1941 року", модератор: Георгій Касьянов.

22.06.2011: Показ фільму "Назви своє ім'я" (2006) реж. Сергій Буковський. Український фільм тематизує Голокост на основі інтерв'ю зі свідками.

23.06.2011: Подіумна дискусія "1941 рік: німецька нищівна війна, Голокост та українське суспільство". В дискусії прийматимуть участь історики з Києва, Мюнхена і Гамбурга - Франк Гольчевскі, Венді Ловер, Андрій Портнов та Юрій Шаповал.

Вхід на всі заходи вільний. Початок - о 19 годині. Всі дискусії будуть перекладатися українською. Попередньо просять зареєструватися на oleksandra.bienert А gmx.de

Міжнародний Форум проводиться у партнерстві з представництвом Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.