Спецпроект

На Сумщині відірвали голову Леніну (ФОТО)

У райцентрі Лебедин Сумської області невідомі відрізали голову пам'ятникові лідеру більшовицької партії Росії Володимиру Леніну.

Про це у своїй сторінці на Фейсбуку повідомляє голова Сумської облорганізації ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко.

За словами Мірошниченка, за останні 2-3 роки це вже третій випадок знищення пам'ятників Леніну в місті. Раніше було знищено вождя біля педагогічного училища, а тепер - уже не перший раз - відрізали голову "пам'ятнику Ульянова-Бланка біля медичного училища, що в самому центрі міста".

 Ленін без голови. Фото: FB Мірошниченка

"Щоразу, коли невідомі патріоти йому стинали бетонну голову, комунякам вдавалося чіпляти на її місце нову, - поскаржився голова обласної організації. - Сподіваюся, цього разу у міста вистачить розуму не відновлювати символа доби тоталітаризму та московської окупації".

Нагадаємо, що у квітні невідомі обезголовили і вкрили фекаліями пам'ятник Леніну у селищі Буринь на Сумщині. Тоді ж невідомі повалили монумент Леніну у Шишаках Полтавської області, але у червні його було відновлено на кошти Компартії.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.