Спецпроект

Анонс: на Львівщині відзначать 67-му річницю створення УГВР

У селі Сприня Самбірського району на Львівщині відзначать чергову річницю створення Української Головної Визвольної Ради.

Про це повідомляють організатори заходу у своїй сторінці на Фейсбуку.

Вони анонсують такий розклад:

9 липня

Фестиваль аматорської патріотичної пісні. Молодіжне таборування. Теренові ігри. Демонстрація фільмів про національно-визвольну боротьбу українського народу в період Другої світової війни. "Повстанська ватра".

10 липня

12:00-13:00 Зустріч гостей - ветеранів УПА з різних регіонів України, представників влади, представників діаспори, молодіжних організацій. Реєстрація груп учасників

13:00 Відкриття пам'ятного знаку УГВР

13:30 Урочисте віче та святковий концерт з нагоди 67-ї річниці створення УГВР

Українська Головна Визвольна Рада - підпільний парламент, який офіційно вважався верховним надпартійним органом влади воюючої України - провела свій перший і останній з'їзд 11-15 липня 1944 року під Самбором.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.