Спецпроект

Анонс: завтрашні заходи до 70-річчя Миколайчука

У Могилянці відзначать 70-річчя видатного українського кіноактора, кінорежисера і сценариста Івана Миколайчука.

Про це повідомляє Центр кінематографічних студій НаУКМА.

На вшанування пам'яті Івана Миколайчука - одного з творців феномену українського поетичного кіно, Центр кінематографічних студій НаУКМА та редакція журналу "Кіно-Театр" проводять ряд заходів:

Дата і місце: 2 червня 2011 року, четвер, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян НаУКМА, вул. Іллінська, 9.

  • Презентація книжки Йоанни Левицької "Повернення до коріння. Українське поетичне кіно" (поч. о 10.30).
  • Вручення премії переможцю конкурсу "Іван Миколайчук. Фільми", проведеним редакцією журналу "Кіно-Театр" (поч. 10. 50).
  • Наукова конференція "Авторський кінематограф Івана Миколайчука" (поч. об 11.00).

У конференції візьмуть участь:

доктори мистецтвознавства Вадим Скуратівський, Ганна Чміль,

кандидати мистецтвознавства Оксана Бут, Ольга Ямборко,

доцента НУТКТ ім. І. Карпенка-Карого Василя Вітра,

народна артистка України Марія Миколайчук,

директор Державного архіву кінофотофонодокументів ім. Пшеничного Ніна Топішко, співробітник Музею Національної кіностудії ім. О. Довженка Раїса Прокопенко, кінокритик Роксоляна Свято, студентки НаУКМА Анастасія Пащенко, Ольга Велимчаниця, Наталя Сосницька.

Ведуча - кінознавець, керівник Центру кінематографічних студій НаУКМА Лариса Брюховецька.

  • Відкриття одноденної виставки "Його в обличчя знали вже мільйони" та перегляд кіноролика "Пам'яті Миколайчука" (автори Василь Ілащук і Тарас Ткаченко)

Іванові Миколайчукові виповнилося б 70 років 15 червня.


Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.