Спецпроект

Біля США знайшли якір з корабля легендарного пірата

Американські археологи підняли з дна океану якір із затонулого корабля, яким міг командувати знаменитий пірат Чорна борода.

Якір лежав на глибині 6 метрів в Атлантичному океані біля узбережжя штату Північна Кароліна, повідомляє УНІАН.

Археологи вважають, що він належав кораблю "Помста королеви Анни", який затонув у 1718 році за п`ять місяців до того, як Чорна борода загинув у бою.

Роботи з підйому якоря, довжина якого складає трохи більше 3 метрів, почалися ще на позаминулому тижні. Він буде переправлений на берег і розміщений в одному з місцевих музеїв.

Едвард Тіч, він же "Чорна борода", на гравюрі 1724 року (у нас тоді після смерті Петра І гетьманував Данило Апостол). Під час абордажу на додачу до шістьох пістолів пірат вплітав у бороду тліючі ґноти - і страшніше виглядав, і бомби зручно було підпалювати

Оглядачі звертають увагу на те, що підняття якоря збіглося за часом з виходом у цьому місяці на екрани чергової серії "Піратів Карибського моря", в якому йдеться і про пірата Чорна борода, і його корабель "Помста королеви Анни". Може, це просто піар-кампанія стрічки? :)

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.