Спецпроект

Попов не став звертатися до прокуратури щодо знищення "Київської фортеці"

Голова КМДА Олександр Попов не звернувся до прокуратури всупереч вимогам комісії з розслідування законності проведення робіт на території Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця".

Комісія просила Попова, щоб прокуратура перевірила законність підстав для видачі дозвільної документації на будівництво зони гостинності до Євро-2012 на території Київської фортеці, нагадав член комісії, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

"Фактично комісія, яку створив Попов, прийняла два важливі рішення: попросила НСК "Олімпійський" припинити роботи, а Попова - звернутись до Прокуратури . На жаль, і "Олімпійський", і Попов проігнорували звернення комісії", - заявив Бригинець.

Нагадаємо, зазначена комісія створена через конфлікт між Національним музеєм "Київська фортеця" і НСК "Олімпійський", що в рамках будівництва зони гостинності захопив близько 2 га музейних територій.

Київська фортеця є одним із претендентів на звання "7 чудес України" в категорії "фортеці". Це найбільша земляна фортеця в Європі.  

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.