Спецпроект

Львівська міліція не хоче охороняти пам'ятник Бандері - Тягнибок

Міліція "погрожує перестати охороняти" пам'ятник лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері у Львові.

Про це заявив журналістам лідер партії "Свобода", депутат Львівської облради Олег Тягнибок, повідомляє "Ukranews".

За його словами, відповідний лист написав начальник Львівського міськуправління міліції Станіслав Броневицький.

"Ми не будемо вам охороняти пам'ятник Бандері, раз ви такі", - процитував слова Броневицького Тягнибок.

Як відомо, патруль міліції біля пам'ятника Бандері став чергувати через якийсь час після його відкриття в жовтні 2007 року. 

У січні цього року львівська міліція послабила охорону Монумента Слави, який піддається актам вандалізму . Відтоді пам'ятник охороняють тільки в нічний час. При цьому пам'ятник Бандері охороняють цілодобово.

9 травня біля Пагорба Слави й Марсового поля у Львові сталися зіткнення між представниками націоналістичних сил і представниками партій КПУ, "Батьківщина", "Русское единство". У конфлікт втрутилася міліція.

У зіткненнях постраждали 17 осіб. Один із членів "Свободи" був госпіталізований із кульовим пораненням із травматичного пістолета.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.