Спецпроект

Анонс: книжка про Бруна Шульца і його Галичину

Видавництво "Дух і літера" запрошує відвідати презентації літератури, які відбудуться в рамках І Міжнародного фестивалю "Книжковий арсенал".

30 травня, 1800 - 1900 - презентація книги "Регіони великої єресі та околиці. Бруно Шульц і його міфологія" польського поета і літературознавця Єжи Фіцовського.

Представлятимуть книгу львівський перекладач і публіцист Андрій Павлишин, літературознавець Оля Гнатюк та головний редактор видавництва "Дух і літера" Леонід Фінберг. У рамках презентації також відбудеться перегляд фільму Войтека Грабовського "Дрогобич" та відеоперфомансу Влодка Кауфмана "В дрогобицькому годиннику" з ІІІ-го фестивалю Бруно Шульца.

Великого прозаїка Бруно Шульца час і обставини прирекли на смерть від ґестапівської кулі та забуття. Проте польський поет і літературознавець Єжи Фіцовський (1924 - 2006) урятував пам'ять про геніального дрогобичанина, упродовж 60 років невтомно шукаючи його земні сліди та інтерпретуючи літературну, графічну, епістолярну й критичну спадщину.

Ця книга - опис цієї видатної пригоди духу, своєрідний інтелектуальний детектив, пам'ятник багатокультурному середовищу Галичини, безповоротно зруйнованому нацистами й комуністами.

Презентації інших книг видавництва, не пов'язаних з історією:

30 травня, 1700 - 1800 - презентація ІІ тому "Європейського словника філософій. Лексикону неперекладностей". Словник представлятимуть директор видавництва "Дух і літера" Костянтин Сігов, шеф-редктор "Словника" Андрій Васильченко, професор Олег Хома, професор Андрій Баумейстер та ін.

Під час презентації відбудеться перегляд відеокоментаря про "Словник" французького філолога і філософа, професора Сорбонни Барбари Кассен та документального фільму про Мераба Мамардашвілі.

31 травня, 1830 - 1930 - презентація книги "Дочекатися музики" і концерт Валентина Сильвестрова.

Книгу представлятимуть Валентин Сильвестров, композитор Сергій Пілютиков, професор В'ячеслав Брюховецький, головний редактор «Дух і літери» Костянтин Сігов та редактор книги Алла Вайсбанд.

Місце проведення фестивалю - "Мистецький Арсенал", вул. Лаврська, 12-14 (колишня вул. Івана Мазепи, 28-30)

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.