Спецпроект

Анонс: книжка про Бруна Шульца і його Галичину

Видавництво "Дух і літера" запрошує відвідати презентації літератури, які відбудуться в рамках І Міжнародного фестивалю "Книжковий арсенал".

30 травня, 1800 - 1900 - презентація книги "Регіони великої єресі та околиці. Бруно Шульц і його міфологія" польського поета і літературознавця Єжи Фіцовського.

Представлятимуть книгу львівський перекладач і публіцист Андрій Павлишин, літературознавець Оля Гнатюк та головний редактор видавництва "Дух і літера" Леонід Фінберг. У рамках презентації також відбудеться перегляд фільму Войтека Грабовського "Дрогобич" та відеоперфомансу Влодка Кауфмана "В дрогобицькому годиннику" з ІІІ-го фестивалю Бруно Шульца.

Великого прозаїка Бруно Шульца час і обставини прирекли на смерть від ґестапівської кулі та забуття. Проте польський поет і літературознавець Єжи Фіцовський (1924 - 2006) урятував пам'ять про геніального дрогобичанина, упродовж 60 років невтомно шукаючи його земні сліди та інтерпретуючи літературну, графічну, епістолярну й критичну спадщину.

Ця книга - опис цієї видатної пригоди духу, своєрідний інтелектуальний детектив, пам'ятник багатокультурному середовищу Галичини, безповоротно зруйнованому нацистами й комуністами.

Презентації інших книг видавництва, не пов'язаних з історією:

30 травня, 1700 - 1800 - презентація ІІ тому "Європейського словника філософій. Лексикону неперекладностей". Словник представлятимуть директор видавництва "Дух і літера" Костянтин Сігов, шеф-редктор "Словника" Андрій Васильченко, професор Олег Хома, професор Андрій Баумейстер та ін.

Під час презентації відбудеться перегляд відеокоментаря про "Словник" французького філолога і філософа, професора Сорбонни Барбари Кассен та документального фільму про Мераба Мамардашвілі.

31 травня, 1830 - 1930 - презентація книги "Дочекатися музики" і концерт Валентина Сильвестрова.

Книгу представлятимуть Валентин Сильвестров, композитор Сергій Пілютиков, професор В'ячеслав Брюховецький, головний редактор «Дух і літери» Костянтин Сігов та редактор книги Алла Вайсбанд.

Місце проведення фестивалю - "Мистецький Арсенал", вул. Лаврська, 12-14 (колишня вул. Івана Мазепи, 28-30)

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.