Спецпроект

Анонс: У Києві й Харкові покажуть Пікассо, Шагала, Глущенка та інших

Напередодні благодійного розпродажу у Києві і Харкові виставлять офорти й картини класиків.

Про це повідомляє Фонд Олександра Фельдмана.

30 травня, напередодні Дня захисту дітей, у Києві відбудеться благодійний аукціон "Мистецтво милосердя", метою якого є допомога онкохворим дітям.

На благодійному аукціоні буде представлено 55 лотів з приватної колекції Олександра Фельдмана - зокрема, автолітографії та офорти Марка Шагала, Пабло Пікассо, Хоана Миро, Анрі Матісса, картини Давида Бурлюка, Василя Хмелюка, Миколи Глущенка, Якова Шапіро, Леона Зака, Ерно Ерба, Михайла Адлена, Михайла Андрієнка-Нечитайла, а також роботи інших майстрів.

На отримані від продажу кошти Фонд Фельдмана придбає для Харківського міського центру дитячої нейрохірургії сучасне медичне обладнання. Ліцитатором аукціону виступить відомий тележурналіст Анатолій Борсюк.

Передаукціонні виставки працюватимуть для широкого загалу, колекціонерів та експертів у Харкові (20 - 23 травня, галерея "АВЕК", вул. Сумська, 70) та Києві (26 - 30 травня, Національний музей мистецтв ім. Б. і В. Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17).

Вхід на експозиції вільний.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.