Спецпроект

Анонс: У Києві й Харкові покажуть Пікассо, Шагала, Глущенка та інших

Напередодні благодійного розпродажу у Києві і Харкові виставлять офорти й картини класиків.

Про це повідомляє Фонд Олександра Фельдмана.

30 травня, напередодні Дня захисту дітей, у Києві відбудеться благодійний аукціон "Мистецтво милосердя", метою якого є допомога онкохворим дітям.

На благодійному аукціоні буде представлено 55 лотів з приватної колекції Олександра Фельдмана - зокрема, автолітографії та офорти Марка Шагала, Пабло Пікассо, Хоана Миро, Анрі Матісса, картини Давида Бурлюка, Василя Хмелюка, Миколи Глущенка, Якова Шапіро, Леона Зака, Ерно Ерба, Михайла Адлена, Михайла Андрієнка-Нечитайла, а також роботи інших майстрів.

На отримані від продажу кошти Фонд Фельдмана придбає для Харківського міського центру дитячої нейрохірургії сучасне медичне обладнання. Ліцитатором аукціону виступить відомий тележурналіст Анатолій Борсюк.

Передаукціонні виставки працюватимуть для широкого загалу, колекціонерів та експертів у Харкові (20 - 23 травня, галерея "АВЕК", вул. Сумська, 70) та Києві (26 - 30 травня, Національний музей мистецтв ім. Б. і В. Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17).

Вхід на експозиції вільний.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".