Спецпроект

Діаспора закликала Євросоюз повпливати на пропаганду тоталітаризму в Україні

Світовий конгрес українців (СКУ), який об'єднує діаспору із 32 країн світу, занепокоєний пропагуванням тоталітаризму в Україні.

Про це йдеться в листі СКУ, який оприлюднив Центр досліджень визвольного руху.

"Фундаментальні пан'європейські ідеали були виплекані протягом спільної історії Європи, зокрема в 20-му столітті, - наголошують українці світу, посилаючись на ряд декларацій та резолюцій, в яких Європа засуджує сталінізм. - Ці ідеали включають свободу, верховенство права, повагу до людських прав та, як наслідок, відкинення тоталітарних режимів минулого і сучасного".

Зважаючи на символічну роль України як нині головуючої держави в Комітеті міністрів Ради Європи та в майбутньому - ОБСЄ, СКУ закликав європейське співтовариство вимагати від владних структур України негайно засудити всі форми прославлення сталінізму та припинити пропагування символів комуністичного тоталітарного режиму.

Відповідні офіційні звернення СКУ надіслав Президенту Європейського Парламенту Єжи Бузеку, Президенту Європейської Ради Герману ван Ромпею, Президенту Європейської Комісії Жозе Мануелю Баррозу, генеральному секретарю Ради Європи Торбйорну Ягланду, чинному голові ОБСЄ Аудронюсу Ажубалісу та іншим чиновникам Євросоюзу.

Нагадаємо, що раніше СКУ назвав голосування ВР щодо червоного прапора 9 травня "поверненням до тоталітаризму".

Світовий Конгрес Українців представляє інтереси більше 20 мільйонів українців та об'єднує в своєму складі українські організації із 32-ох країн світу. Заснований у 1967 році, СКУ був визнаний неурядовою організацією в Економічній та Соціальній Раді Організації Об'єднаних Націй у 2003 році.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.