Спецпроект

Анонс: Йосиф Зісельс про різні ідентичності

Сьогодні, у четвер, 19 травня, в рамках проекту Публічні лекції "Політ.ua" відбудеться лекція правозахисника, віце-президента Конгресу національних громад України Йосифа Зісельса.

 

Тема лекції:  "До питання ідентичностей. Проблеми національної, релігійної та цивілізаційної ідентичності".

Зісельс - випускник фізичного факультету Чернівецького університету, учасник єврейського антикомуністичного руху в СРСР, член Української Гельсінської Групи (1978), політв'язень 1978-1987 рр. Відразу по звільненню створює першу єврейську громадську організацію в УРСР, в 1989 р. - співголова Ваада (Конфедерації єврейських організацій і общин) СРСР.

1992 р. - голова Генеральної Ради Євро-Азійського єврейського конгресу. Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, члент наглядової ради Української Гельсінської спілки з прав людини.

Кавалер орденів "За заслуги" і "За мужність".

Початок - о 19.00, в Будинку вчених (вул. Володимирська 45-а, в арку будинку з каріатидами навпроти другого виходу зі   станції   метро "Золоті ворота",  з вул. Володимирської).

Вхід вільний.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.