Спецпроект

Королева Британії вшанувала ірландських борців за незалежність

Королева Єлизавета ІІ поклала вінок у меморіального парку Дубліна, вшановуючи ірландців, які поклали життя за незалежність своєї країни.

Про це повідомляє Українська служба ВВС.

Приїзд Єлизавети - перший візит британського монарха в Ірландію відтоді, як країна здобула незалежність. Король Георг V був останнім монархом, який відвідав країну у 1911 році, коли Ірландія була ще частиною Об'єднаного Королівства.

Чотириденний візит Єлизавети ІІ називають новим етапом взаємин обох країн.

Окрім наукового центру Дубліна Trinity College, королева має намір відвідати стадіон Croke Park - це те місце, де у 1920 році під час Ірландської війни за незалежність, британські війська стріляли у натовп під час футбольного матчу, вбивши 14 глядачів і гравців.

Колишній прем'єр-міністр Британії Сер Джон Мейджор, який допомагав у забезпеченні миру у Північній Ірландії на початку 1990 років, сказав, що візит королеви - це як "завірення печаткою" у взаєминах між Об'єднаним Королівством та Ірландією.

Колишній прем'єр-міністр Ірландії Берті Ахерн назвав чотириденний візит дуже визначальним, і вказує на "зрілість" у взаєминах між країнами, королевою і Британським урядом.

"За вийнятком незначної меншості, люди радо вітають це", - сказав пан Ахерн.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.