Спецпроект

Львівщина вимагає від Януковича ветувати закон про червоні прапори

Львівська облрада прийняла рішення про недопустимість використання радянської окупаційної символіки 9 травня.

Таке рішення було прийнято 28 квітня під час позачергової сесії Львівської обласної ради. За нього проголосувало 88 депутатів, повідомляє Zaxid.net.

Згідно із рішенням, депутати облради вимагають від президента Віктора Януковича заветувати закон про "Проведення змін до закону "Про увічнення перемоги у ВВВ 1941-45 років (щодо порядку офіційного використання, копій прапора перемоги)", прийнятий Верховною Радою 21 квітня.

Також депутати просять створити комісію для вивчення злочинів тоталітарно-комуністичного режиму в Україні.

У рішенні йдеться, що у Львівській області органи місцевого самоврядування, державної влади, підприємства та організації отримають рекомендації на 9 травня не вивішувати копії прапора перемоги та "будь-яку іншу радянсько-комуністичну та нацистську символіку, яка є наругою над пам'яттю жертв московсько-більшовицького та німецько-нацистських режимів".

Депутати рекомендують органам місцевого самоврядування висловити недовіру "нелегітимній Верховній Раді України, яка відбілює комуністичний режим і розколює український режим".

Як відомо, 21 квітня Верховна Рада ухвалила закон щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.